Wydarzenia

Wystawa pokonkursowa WystaWy 2019
Feb
6
to Dec 31

Wystawa pokonkursowa WystaWy 2019

Konkurs „WystaWy 2019” cieszył się wielkim zainteresowaniem. Wpłynęło 187 zgłoszeń, za które serdecznie dziękujemy. Poniżej przedstawiamy wyniki.

Oprócz wydarzeń performatywnych i wystaw indywidualnych w tym roku chcielibyśmy wprowadzić zbiorową wystawę specjalną. Szczegóły znajdują się poniżej.

Zbiorowa wystawa specjalna: Maria Kazimierczyk, Agata Przyżycka, Gabriela Staszak, Kuba Tschierse, Magdalena Hoffa, Natalia Sucharek, Monika Misztal

View Event →

Akcja cięcia gigantycznego formatu pracy z projektu SOON 3
Aug
11
12:00 PM12:00

Akcja cięcia gigantycznego formatu pracy z projektu SOON 3

W niedzielę można przyjść i uczestniczyć w akcji cięcia kawałków pracy na papierze pt Nienasycenie, które stworzyłam w 3 odsłonie projektu SOON w Fundacji Rodzinnej Jerzego Staraka.

Akcja niedzielna odbędzie się w studio fotograficznym w Miejscu Poziom na 11 listopada 22 w Zagłębiu klubów muzycznych od godziny 12-20

View Event →
Wyprzedaż obrazów, szkiców do obrazów i prac na papierze  z okresu studiów
Aug
9
to Aug 14

Wyprzedaż obrazów, szkiców do obrazów i prac na papierze z okresu studiów

  • Pracownia Moniki Misztal (map)
  • Google Calendar ICS

Do soboty obrazy i pracownię można oglądać na ulicy Stalowej 17/19 lok.45 do soboty w godzinach od 16-20.

Osoby zainteresowane proszę o kontakt tel. 731204209, mail m-misztal@wp.pl lub na portalach społecznościowych: na istagramie @ Misztal.monika i Facebook na profilu osobowym Monika Misztal.

View Event →
Agata Słowak i Monika Misztal oprowadzają po wystawie „Farba znaczy krew. Kobieta, afekt i pragnienie we współczesnym malarstwie”
Jul
27
4:00 PM16:00

Agata Słowak i Monika Misztal oprowadzają po wystawie „Farba znaczy krew. Kobieta, afekt i pragnienie we współczesnym malarstwie”

  • MUZEUM NAD WISŁĄ WYBRZEŻE KOŚCIUSZKOWSKIE 22 (SKWER KPT. S. SKIBNIEWSKIEGO "CUBRYNY"), WARSZAWA (map)
  • Google Calendar ICS

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na gościnne oprowadzanie po wystawie „Farba znaczy krew. Kobieta, afekt i pragnienie we współczesnym malarstwie”.

W sobotę, 27 lipca 2019 o godz. 16:00, o swoich pracach prezentowanych na wystawie opowiedzą artystki, Agata Słowak i Monika Misztal.

View Event →
Wystawa „Nie ma miłości”
Jul
20
to Aug 20

Wystawa „Nie ma miłości”

  • Galeria Salon Akademii w Koneserze (map)
  • Google Calendar ICS

Wystawa „Nie ma miłości” prezentuje prace dwudziestu trzech artystek i artystów, powstałe w minionym roku w warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Tytuł wystawy zaczerpnięty został z utworu polskiego rapera MFC MŁODY BÓG, który mówi o rozczarowaniu płytkością relacji międzyludzkich w zdigitalizowanym i skomercjalizowanym świecie.

View Event →
Warsaw off ART
Jul
12
to Jul 26

Warsaw off ART

Dziś prezentujemy artystkę Monikę Misztal która ostatnio była pokazywana na wystawie FARBA ZNACZY KREW 
KOBIETA, AFEKT I PRAGNIENIE WE WSPÓŁCZESNYM MALARSTWIE w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.

View Event →
Farba znaczy krew - wystawa w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie
Jun
7
to Aug 11

Farba znaczy krew - wystawa w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie

  • Muzeum Sztuki Nowoczesnej (map)
  • Google Calendar ICS

„Farba znaczy krew” to pierwsza tak obszerna międzynarodowa wystawa malarstwa poświęcona twórczości kobiet, których praktyka przewartościowuje stereotypy na temat uległości i dominacji.

W kontekście aktualnych przemian społecznych, wysuwanych postulatów równego dostępu do polityki reprodukcyjnej i seksualnej czy walki z nierównościami na tle rasowym oraz ekonomicznym, twórczość malarska kobiet stanowi kluczową dziś refleksję na temat przemocy wpisanej w porządki widzenia i konsumowania obrazów – tego jak patrzymy, co dostrzegamy i jak inni patrzą na nas. Nie jest to jednak malarstwo, które na siłę instruuje, uprawia publicystykę czy poucza – raczej domaga się alternatywnych scenariuszy, a przede wszystkim swobodnej ekspresji i obecności mnogich, krzyżujących się tożsamości.

View Event →
Wystawa "Lęki"
May
18
to May 31

Wystawa "Lęki"

Galeria przedstawia subiektywny zbiór prac, które odnosząc się do wstydu, poczucia zmarnowanego czasu, wspomnień z dzieciństwa, rozważań nad własnym bytem czy sygnałów alarmujących, wzbudzają w odbiorcach poczucie lęku.
Zaprezentujemy prace młodych artystów z różnych miast Polski: Magdalena Hoffa, Maria Kazimierczyk, Monika Misztal, Dominika Naziębły, Agata Przyżycka, Gabriela Staszak, Natalia Sucharek, Kuba Tschierse.

View Event →
Feb
21
to Mar 31

BWA Tarnów - VI Salon Wiosenny 2019

Ideą przewodnią Salonu jest prezentacja najnowszych prac artystów związanych z miastem oraz regionem tarnowskim. Prezentacja ma charakter otwartego konkursu, w którym Jury powołane przez organizatora przyzna nagrody i wyróżnienia. Konkursowi nie towarzyszy hasło przewodnie. Pierwszym etapem jest kwalifikacja nadesłanych propozycji, etap kolejny to wystawa pokonkursowa w trakcie której zostaną wyłonieni laureaci.

View Event →
Art&Design na Prostej - Targi Sztuki i Designu
Nov
18
12:00 PM12:00

Art&Design na Prostej - Targi Sztuki i Designu

Miłośnicy sztuki będą mogli poznać oraz bezpośrednio nabyć unikalne prace artystów młodego pokolenia. Prezentowane będą prace malarskie, grafika, plakat, ilustracja, fotografia, jak również perełki rzemiosła artystycznego i designu. Niebanalne, artystyczne motywy do wystroju wnętrz. A wszystko z dala od miejskiego zgiełku, w niepowtarzalnym klimacie, z okazją do inspirujących spotkań przy wybornej kawie.

View Event →
Oct
12
to Oct 21

Krakowski Salon Sztuki

Krakowski Salon Sztuki to przegląd sztuki tworzonej aktualnie przez związanych z Krakowem artystów. Wystawa odbędzie się w dniach 12 – 21 października 2018 roku w Pałacu Sztuki i jest współorganizowana przez Krakowskie Biuro Festiwalowe i Fundację Artyści Innowacje Teoria (F.A.I.T.).

View Event →
Sep
22
to Sep 23

WARSAW OFF ART 2018

Nowa impreza artystyczna, na mapie wydarzeń kulturalnych będąca oddolną inicjatywą samych artystów warszawskich. W wydarzeniu uczestniczy 13 warszawskich twórców, którzy w dniach 22-23 września w godzinach 12:00-20:00, otworzą dla szerokiej publiczności podwoje swoich pracowni. Zaangażowani w tę inicjatywę to: młodzi absolwenci warszawskiej ASP, artyści zagraniczni działający w naszym mieście oraz twórcy z dorobkiem i ugruntowaną pozycją na rynku sztuki. Wszyscy oni reprezentują, różnorodne, ciekawe i oryginalne postawy artystyczne sztuk wizualnych.

View Event →